Peter Kališ

Abrahám LuSaKa, čo mu už nikto nevezme. Rok výroby 1964 – manželka Danka- učiteľka, dcéra Romanka, ktorá ide v otcových šlapajách už 7 rokov hrá na klavíri. Peťo začínal svoju kariéru muzikanta v dychovej hudbe Lukáčovanka v Lukáčovciach v polovici 70-tych rokov- bližší dátum si nepamätá, veď to bolo v minulom tisícročí.
V dychovke hral na rytmičák, trombón, heligón, S – klarinet v závislosti od toho, ktorý nátrubok bol voľný. Aj tak zvíťazila gitara, na ktorú začal hrať koncom 70-tych rokov. Pred vojnou hral rock, po vojne založili s kamarátmi country kapelu Yukon. V 1982 založil Jožko Zachar, toho času kňaz v Šastíne kresťanský spevokol, kde Peťo hrával. Začiatkom 90-tych rokoch začali s kamarátom  Rolkom hrať a spievať v Pastuchovskom spevokole, kde s malou prestávkou hráva do dnes.
Jedna stará legenda hovorí, že svoju manželku si získal jablkom  a druhá, že ju dostal za odmenu za pekné hranie na gitaru v spevokole. Danka bola tiež členkou spevokolu v Pastuchove. S Dankou založili pred 5-timi rokmi detský  spevokol, ktorý sa teší veľkej obľube našich ratolestí. Peťo zásobuje chlapcov v LuSaKu piesňami, ktoré sa stretávajú s menšou či väčšou obľubou.

LuSaKo: členom od 12/2000

                Spev: 1,2 hlas, vokály

                Hudba: 6 strunová elektroakustická gitara, fúkacia harmonika

                Zaradenie: vedúci oddelenia 12-strunových nástrojov